کنترل مداد

کنترل مداد

این تمرین‌های کنترل مداد بسیار آسان است و راهی مطمئن برای کمک به بچه‌ها در زمینه آگاهی از خط و استفاده از مداد است. کار بر روی کنترل مداد راهی برای کمک به بچه ها در شکل گیری حروف و خوانایی در دست خط است. وقتی بچه ها سریع می نویسند، خوانایی اغلب اوقات کاهش می یابد. وقتی بچه‌ها روی ضربه‌های مداد کنترل داشته باشند، می‌توانند آن مهارت‌ها را نیز به کار گیرند. راه های زیادی برای کار بر روی مداد به روش های خلاقانه و سرگرم کننده وجود دارد. ما چند ایده مختلف فعالیت های مرتبط با مداد را به اشتراک گذاشته ایم که ممکن است کمک کند. برگه های تمرینی کنترل مداد زیر یکی از مواردی است که می تواند به سرعت و در بین فعالیت های کلاس درس یا درمان انجام شود.

کنترل مداد چیست؟

استفاده از مداد برای نوشتن به روشی است که روان و تحت کنترل باشد. نوشتن حروف با تغییر جهت با سرعتی مناسب و خودکار است. نوشتن با مداد به کودکان این امکان را می دهد که حروف و کلمات را روی خطوط و در یک فضای مشخص به طور موثر بنویسند.

برای کار بر روی کنترل مداد از کاغذ گراف استفاده کنید:

کار با کاغذ گراف بسیار آسان است. کاغذ نمودار به راحتی در دسترس است. این بسته کاغذ گراف ارزان قیمت را بردارید و شروع کنید!

اول، مهم نیست که از چه اندازه کاغذ نمودار استفاده می کنید. بچه های کوچکتر به طور طبیعی از کنترل کمتری استفاده می کنند، بنابراین تغییر جهت در یک منطقه کوچکتر برای نویسندگان جدید دشوارتر است. با این حال، خطوط شروع و کنترل با آن خطوط را می توان با اندازه های کاغذ گراف کوچکتر استفاده کرد.

منظورم این است که یادگیری ضربات ابتدایی شامل تغییرات زیادی در جهت در یک منطقه کوچک نیست. شروع کنترل مداد شامل شروع و توقف خطوط مداد، طول خط و قرار دادن مداد و برداشتن آن در نواحی صحیح است.

کنترل مداد پیشرفته تر و توانایی مورد نیاز برای اندازه دست خط کوچکتر می تواند از کاغذ گراف با اندازه کوچکتر برای تغییرات بیشتر در جهت استفاده کند.

با استفاده از کاغذ گراف، فقط خطوط، اشکال، نقاط، زوایا و اشکال را رسم کنید. سپس، به بچه ها نشان دهید که چگونه آن فرم ها را کپی کنند. آنها باید مداد خود را روی خطوط کاغذ گراف نگه دارند، از جایی شروع کنند که مدل شروع می شود، و در جایی که خطوط مدل به پایان می رسد، پایان یابد.

برگه تمرینی کنترل مداد را برای خطوط ابتدایی با استفاده از کاغذ نمودار دریافت کنید. این برگه خوبی برای شروع برای بچه هایی است که در حال نوشتن هستند. بچه‌هایی که قبلاً هرگز نامه ننوشته‌اند یا نویسنده‌های جدیدی هستند، ممکن است از کاربرگ‌های بدون شبکه‌های کاغذ نمودار بهره بیشتری ببرند.

برگه قابل چاپ برای کودکانی که با خوانایی در حین نوشتن مشکل دارند، کودکان بزرگتر که نیاز دارند اصول اولیه کنترل مداد را دوباره بررسی کنند، عالی است. این یک شروع عالی برای بچه هایی است که باید روی مهارت های ادراکی بصری مورد نیاز برای دست خط کار کنند.

روش های دیگر برای کار بر روی کنترل مداد با کاغذ گراف، استفاده از فرم ها و اشکال پیچیده تر روی کاغذ گراف است. فکر کنید: مربع، X، و خطوط بالا/بالا/پایین.

شما می توانید مطالب بیشتری در مورد کار با مداد و نحوه گرفتن آن را از طریق لینک زیر مطالعه نمایید.

کاردرمانی کار با مداد

چیکار کنم فرزندم مداد دست بگیره؟

نکات کلیدی مداد دست گرفتن کودکان

0/5 (0 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *