4 راه حفظ امنیت فرزندان در اینترنت

4 راه حفظ امنیت فرزندان در اینترنت

4 راه حفظ امنیت فرزندان در اینترنت

وقتی فرزندتان کوچکتر بود، به او یاد دادید که چگونه قبل از عبور از خیابان به هر دو طرف نگاه کند، از صحبت با غریبه ها خودداری کند و به اجاق گاز داغ دست نزند. حال اینکه با گذشت زمان این نیاز احساس می شود که حفظ امنیت فرزندان را از خطرات جدید جامعه مانند اینترنت در دستور کار قرار دهیم.

اکنون که کودک شما یک جوان یا نوجوان است، شما همچنان به فکر حفظ امنیت فرندان هستید، اما به روش های مختلف. به عنوان مثال، اگر فرزند شما دوست دارد وقت خود را برای گشت و گذار در اینترنت بگذراند، مهم است که به پسر یا دختر خود بیاموزید که چگونه زمان کار با رایانه سرگرم کننده و خطرناک نباشد. با در نظر گرفتن این نکته، نکات زیر را در نظر بگیرید:

1. حفظ امنیت فرزندان با جلوگیری از جرایم سایبری

ممکن است به طور قابل درک فکر کنید که بچه ها برای قربانی شدن در یک جرایم سایبری بسیار جوان هستند، اما همانطور که شرکت محافظت از سرقت هویت LifeLock اشاره می کند، این دقیقاً همان چیزی است که افراد بدخواه از شما می خواهند که فکر کنید. گاهی اوقات سارقان هویت، شماره‌های ملی استفاده نشده نوجوانان و جوانان را هدف قرار می‌دهند و از اطلاعات شخصی برای انجام انواع کارها از افتتاح حساب کارت اعتباری گرفته تا خرید ماشین یا خانه استفاده می‌کنند. به منظور حفظ امنیت فرزندان و جلوگیری از این اتفاق، اهمیت حفظ اطلاعات تا حد امکان در اینترنت را برای فرزندانتان توضیح دهید. به آنها بیاموزید که اگر یک سایت شبکه اجتماعی یا یک بازی آنلاین نام، آدرس و/یا هر نوع داده شخصی دیگری را درخواست می کند، باید فوراً آن را به شما گزارش دهند. خرید یک برنامه حفاظت از هویت نیز ایده خوبی است. اگر قبلاً یکی دارید، فرزندتان را به خط مشی اضافه کنید یا برای کل خانواده راه اندازی کنید.

2. از زورگویی سایبری خودداری کنید

همانطور که Parental Software Review اشاره می کند، آزار و اذیت سایبری رایج ترین تهدیدی است که یک کودک در حین کار با کامپیوتر با آن مواجه است. نوجوانان و جوانانی که به صورت آنلاین مورد آزار و اذیت قرار می گیرند اغلب در نهایت احساس افسردگی، اضطراب و انزوا می کنند. خوشبختانه، برنامه‌های ایمیلی مانند Block Sender وجود دارند که پیام‌های ناخواسته افرادی را که نمی‌خواهید از طریق اینترنت با فرزندتان تماس بگیرید، مسدود می‌کنند و همچنین می‌توانید برنامه را طوری تنظیم کنید که هر ایمیلی که کلمه یا موضوع خاصی دارد را مسدود کند. به این ترتیب، حتی اگر کسی بخواهد فرزند شما را مورد آزار و اذیت قرار دهد، پسر یا دختر شما هرگز متوجه این پیام نمی شوند، زیرا از ابتدا پیام را نخواهند دید. علاوه بر این، بسیاری از برنامه‌های چت و پیام‌رسانی فوری به کاربران اجازه می‌دهند تا آدرس‌های IP و نام‌های کاربری خاصی را روی نادیده گرفتن تنظیم کنند. این می تواند موثر باشد زیرا در بسیاری از موارد اگر یک قلدر سایبری هیچ پاسخی از جانب قربانی خود دریافت نکند، قلدر به جای دیگری می رود. این امر به حفظ امنیت فرزندان شما در ارتباطات اینترنتی کمک می کند.

3. حفظ امنیت فرزندان با جلوگیری از دانلود تصادفی ویروس

نوجوانان و جوانان گاهی اوقات می توانند کمی ساده لوح باشند و اغلب معتقدند که واقعاً یک بازی ویدیویی رایگان فقط برای کلیک کردن بر روی یک پیوند خاص یا شرکت در مسابقه ای با جایزه 5000 دلاری دریافت می کنند. این ضرب المثل «اگر به نظر خیلی خوب به نظر می رسد که درست باشد، احتمالاً همینطور است» را به فرزند خود که در اینترنت گشت و گذار می کند، یادآوری کنید و قانونی را وضع کنید که در راستای حفظ امنیت فرزندان هیچ کس اجازه ندارد بدون اجازه شما روی هر آگهی کلیک کند. توضیح دهید که چگونه انجام این کار می‌تواند باعث آلوده شدن رایانه توسط ویروس‌ها و بدافزارها شود که می‌تواند آن را بی‌فایده کند. به آنها اطلاع دهید که اقدامات آنها می تواند منجر به نداشتن رایانه در خانه شود، امیدواریم به آنها کمک کند تا در برابر اصرار کلیک کردن مقاومت کنند!

4. وسوسه فرزندان را مدیریت کنید

اینترنت منبع شگفت انگیز اطلاعات و سرگرمی است، اما جنبه تاریکی نیز دارد. برای جلوگیری از بازدید نوجوان کنجکاو از وب سایت های مشکوک، و حفظ امنیت فرزندان Safe Surfing Kids پیشنهاد می کند رایانه خود را در یک منطقه پر رفت و آمد در خانه نگه دارید. از فیلترهای اینترنتی و کنترل‌های والدین استفاده کنید تا مطمئن شوید فرزندانتان از سایت‌های ناخواسته بازدید نخواهند کرد، و یک توافقنامه قوانین آنلاین را ایجاد کنید و از فرزندتان بخواهید که به طور خاص آنچه را که انجام آنلاین برای او مناسب است و چه کاری را که مناسب نیست، پوشش دهد.

با پیروی از این چهار نکته ساده، می توانید علاوه بر حفظ امنیت فرزندان به آنها بیاموزید که موج سواری باهوش تری داشته باشند!

0/5 (0 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *