5 راه برای بهبود ارتباطات خانوادگی

5 راه برای بهبود ارتباطات خانوادگی

5 راه برای بهبود ارتباطات خانوادگی

مهارت های ارتباطی سالم در میان اعضای خانواده و تلاش برای توسعه و حفظ آن می تواند از سخت ترین نوع ارتباطات خانوادگی باشد. آنها ممکن است مستقیماً با شما مرتبط باشند و شما را در هر موقعیت ممکن دیده باشند، اما این بدان معنا نیست که یافتن راه‌هایی برای برقراری ارتباط به آسانی انجام می‌شود. اعضای خانواده گاهی اوقات تمایل دارند نسبت به یکدیگر سختگیرتر باشند و در مورد هر احساسی که ممکن است داشته باشند، بازتر هستند.

در حالی که این گاهی اوقات ارتباطات خانوادگی می تواند مطلوب باشد، می تواند منجر به درگیری، روابط تیره و تنش ناخواسته شود. اما از آنجایی که هیچ ارتباطی مهمتر از روابطی که با اعضای خانواده خود دارید وجود ندارد، مهم است که روی بهبود خطوط ارتباطی بین یکدیگر کار کنید. در زیر پنج راه برای بهبود ارتباطات خانوادگی آورده شده است.

• با یک حذف خاطرات گذشته شروع کنید: برای شروع بهبود ارتباطات خانوادگی، مهم است که با یک خاطر خالی و ذهن روشن شروع کنید. این ممکن است کمی کار لازم را داشته باشد و با چند مکالمه سخت شروع شود. شروع این فرآیند با گفتگوهای باز و خام و قرار دادن همه چیز روی میز می تواند یک راه درمانی برای شروع ترمیم روابط باشد.

• اهداف را تعیین کنید: اهداف در ارتباطات خانوادگی به شما کمک می کند تا روی کار در حال انجام تمرکز کنید و می توان از آنها به عنوان معیاری برای کار استفاده کرد. اهداف می توانند به سادگی یک مکالمه متنی با هر یک از اعضای خانواده یک بار در هفته یا به طور عمیق مانند تنظیم استراحت خانوادگی یک بار در ماه باشند – این کاملاً به خانواده بستگی دارد که آنها به دنبال انجام چه کاری هستند.

• در تمرین‌های تیم‌سازی شرکت کنید: وقتی احساس می‌کنید با اعضای خانواده‌تان هماهنگ هستید، به احتمال زیاد با آنها درباره افکار و احساسات خود صحبت می‌کنید. تمرین‌های تیم‌سازی می‌تواند راهی عالی برای ایجاد اعتماد و اطمینان نسبت به یکدیگر باشد که ممکن است در طول سال‌ها از بین رفته باشد و شروع به کار به سمت وضعیت بهتری باشد. این تمرینات لازم نیست توسط برخی از مؤسسات رسمی یا شخص ثالث انجام شود. حتی کارهای ساده ای مانند انجام اعتماد بین یکدیگر می تواند نقطه شروع خوبی برای بهبود ارتباطات خانوادگی باشد.

• به یک درمانگر مراجعه کنید: وقتی صحبت از موقعیت های خانوادگی به میان می آید، هیچ شرم آور نیست که به دنبال کمک از بیرون باشید، و مسائل ارتباطی نیز تفاوتی ندارند. داشتن یک فرد بی‌طرف خارج از خانواده نزدیک که به وضعیت نگاه کند، می‌تواند به ایجاد نور و بینش جدید در موقعیت‌های مختلف کمک کند و واقعاً برای روشن کردن مسائل در ارتباطات خانوادگی سودمند باشد.

• از هر یک از اعضا بخواهید یک فعالیت گروهی را انتخاب کنند: اگر با هم مرتبط هستید، اعضای خانواده شما ممکن است به شدت با شما متفاوت باشند، به خصوص از نظر سرگرمی ها و سلایق شخصی. با این که همه یک فعالیت گروهی را برای انجام انتخاب کنند، نه تنها تفاوت های خود را تأیید می کنید، بلکه آنها را جشن می گیرید. حتی ممکن است شرکت در این فعالیت ها شباهت ها یا علایق مشترکی را به همراه داشته باشد که قبلا در ارتباطات خانوادگی برای شما ناشناخته بودند!

ارتباطات خانوادگی برخی از، مهم ترین روابط زندگی افراد هستند. حتی اگر آنها بر اساس عشق بی قید و شرط ساخته شده اند، هنوز هم می توانند در طول سال ها لکه دار شوند و پوشیده شوند. با در اولویت قرار دادن بهبود ارتباطات بین اعضای خانواده، به زودی نتایج را خواهید دید و به خوبی در مسیر بهبود کلی روابط خواهید بود.

0/5 (0 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *