6 نشانه نیاز کودک به فیزیوتراپی

6 نشانه نیاز کودک به فیزیوتراپی

معمولاً تصور می شود که فیزیوتراپی فقط مورد نیاز ورزشکاران حرفه ای یا افراد مسن است. هنگامی که شما یک فیزیو را تصور می کنید، احتمالاً تصاویری از شخصی خواهید داشت که در کنار زمین ماساژ داده می شود یا پس از یک تصادف شدید، آسیب یا بیماری در حال تلاش برای یادگیری راه رفتن است. با این حال، فیزیوتراپی در درمان کودکان بسیار مهم است و ممکن است از روش‌های مختلفی که فیزیوتراپی می‌تواند به کودک شما کمک کند شگفت زده شوید.

در اینجا “6 نشانه ای که کودک شما ممکن است به فیزیوتراپی نیاز داشته باشد” آورده شده است، و اگر فقط به یکی از آنها مربوط می شوید، ممکن است بخواهید در نظر بگیرید که چگونه می توانید به رشد و بهبود بدن کودک خود به روش صحیح کمک کنید:

دردی که از بین نمی رود

اغلب توسط بسیاری از متخصصان مراقبت های بهداشتی به عنوان “درد رشد” رد می شود. اگر کودک شما از درد مفاصل یا ماهیچه‌ای رنج می‌برد که اغلب در شب یا بعد از فعالیت بدتر می‌شود، دلیلی برای رنج بردن در سکوت وجود ندارد. اغلب درد می آید و می رود، بنابراین نادیده گرفتن آن در ابتدا آسان است، اما اگر کودک شما برای مدتی از همان درد شکایت می کند، ممکن است زمان آن رسیده باشد که از یک فیزیوتر بخواهید تا فرزندتان را ارزیابی کند. فیزیوپزشکی کودکان می تواند مفاصل و ماهیچه های کودک شما را ارزیابی کند و اغلب یک دلیل قابل درمان برای این درد پیدا می کند و به شما و فرزندتان آموزش می دهد که چگونه بدن و تناسب اندام خود را برای کاهش درد تغییر دهید.

تعادل و هماهنگی

آیا کودک خود را “مستعد تصادف” یا “دست و پا چلفتی” توصیف می کنید؟ آیا دائماً از مدرسه در مورد سقوط فرزندتان در زمین بازی تماس دریافت می کنید؟ تو تنها نیستی؛ بسیاری از کودکان تعادل و هماهنگی ضعیفی دارند و در نتیجه اغلب زمین می خورند. فیزیوتراپی کودکان می تواند بدن کودک شما را برای حرکت بدون افتادن دوباره آموزش دهد. تعادل ضعیف می تواند ناشی از بسیاری از مسائل اساسی باشد، نه تنها یک فیزیوتر می تواند ریشه مشکل را حل کند، بلکه می تواند بدن را به چالش بکشد و قدرت عضلانی خاصی را بهبود بخشد تا به شما در مقابله با این مشکل کمک کند. دیگر خبری از زانوهای زخمی، شلوار پاره و سوراخ در جوراب شلواری نیست!!!

کاهش استقامت و خستگی

آیا تا به حال فکر کرده اید که فرزندتان بعد از روز مدرسه به طور غیرعادی خسته شده است؟ آیا متوجه شده اید که در روزهای بیرون از خانواده به سختی می توانند با بقیه اعضای خانواده همگام باشند؟ حتی زمانی که فعالیت‌های سرگرم‌کننده‌ای انجام می‌دهید که می‌دانید از آن لذت می‌برند، مانند جشن تولد و سفر به پارک موضوعی، آیا متوجه می‌شوید که فرزندتان برای شرکت در آن تلاش می‌کند؟ خستگی و خستگی شکایت رایج بسیاری از کودکان است، اما چیزی نیست که شروع به محدود کردن عملکرد کودک شما کند. اگر خستگی به مشکلی برای کودک شما تبدیل شود، فیزیوتراپی کودکان می تواند به رفع این مشکل کمک کند و به شما و فرزندتان راه های مدیریت خستگی را بیاموزد و به تدریج تناسب اندام و استقامت را افزایش دهد تا به آنها کمک کند سبک زندگی کامل و فعالی داشته باشند.

درباره 8 استراتژی انضباطی برای کودکان مبتلا به ADHD بدانید.

درد غیر قابل توضیح در نواحی دیگر

گاهی اوقات نقطه آسیب، نقطه درد نیست. کودک شما ممکن است در ابتدا آسیب دیده باشد یا در یک قسمت از بدنش ضعف داشته باشد، اما متوجه شود که قسمت دیگری از او رنج می برد یا مستعد درد و عدم تحرک می شود. گاهی اوقات درد می تواند بدون هیچ گونه آسیب اصلی رخ دهد. اگر کودک شما دردی در بدن خود دارد که نمی توان آن را به یک حادثه یا حادثه خاص نسبت داد، بهتر است به دنبال فیزیوپزشکی کودک باشید تا هرگونه عدم تعادل و ناهماهنگی در عضلات و حرکات بدن فرزندتان را ارزیابی کند و در مورد بهترین راه برای حرکت به جلو توصیه کند. .

خواب آشفته

اگر کودک شما در طول شب برای خوابیدن مشکل دارد، با درد از خواب بیدار می شود یا از پاهای بی قرار خود شکایت می کند، می دانید که کمبود خواب چقدر می تواند بر کودک شما تأثیر بگذارد. کمبود خواب اغلب می تواند نتیجه این ناراحتی باشد. الگوهای خواب نشانگر خوبی از آنچه در بدن کودک شما می گذرد است. اگر کودک شما در خوابیدن مشکل دارد، از شب‌های بی‌قرار رنج می‌برد یا به سادگی با احساس استراحت کامل از خواب بیدار نمی‌شود، یکی از دلایل آن می‌تواند درد و مشکلات حرکتی باشد. به دنبال ارزیابی از فیزیوپزشک کودکان باشید تا مطمئن شوید که ناراحتی ناشی از چیزی نیست که شما به راحتی می توانید آن را درمان کنید.

نقاط عطف تاخیری

آیا کودک شما در تلاش است تا در غلت زدن از جلو به عقب تسلط یابد، آیا برای شما ناامید کننده است که سایر کودکان در گروه های بازی در حالی که کودک شما فقط نشسته است در حال حرکت هستند. متخصص فیزیوتراپی کودکان متخصص رشد و حرکت کودکان است. آن‌ها در آموزش روش‌های ظریف برای تقویت و پیشرفت الگوهای حرکتی به شما و فرزندتان مهارت بالایی دارند تا هر گونه تاخیر در رشد اصلاح شود و فرزندتان بتواند با همسالان خود به نقاط عطف خود برسد. به این ترتیب فرزند شما نه تنها از نظر جسمی رشد می‌کند، بلکه در حالی که تلاش می‌کند به عقب بیفتد، تمام رشد اجتماعی و سرگرمی با سایر کودکان هم سن خود را نیز از دست نخواهد داد.

آیا می خواهید درباره کارهایی که فیزیوتراپی کودکان برای شما و فرزندتان انجام می دهد بیشتر بدانید؟ اگر بتوانید با هر یک از نکات بالا ارتباط برقرار کنید، از درخواست مشاوره از متخصصان برای کمک به فرزندتان برای داشتن یک زندگی کامل، شاد و سالم پشیمان نخواهید شد.

0/5 (0 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *