7 راه برای ارتباط با فرزندان

7 راه برای ارتباط با فرزندان

7 راه برای ارتباط با فرزندان

همه والدین هر از گاهی نگران هستند که با فرزندانشان آنطور که دوست دارند ارتباط برقرار نمی کنند. ممکن است نگران باشید که بچه هایتان را آنطور که باید نمی شناسید یا اینکه ممکن است کارهایی انجام دهند که شما توصیه نمی کنید. ترس می تواند تقریباً فلج کننده باشد. خبر خوب این است که این یک مشکل قابل حل است که حتی دشوار نیست. شما در حال حاضر با تمایل به برقراری ارتباط با فرزندان خود، گام های بزرگی به سمت هدف خود برداشته اید. اهمیت دادن به آنها و آنچه در اطراف آنها می گذرد ضروری است. وقت بگذارید و متوجه شوید که دارید کار خوبی انجام می دهید، که باید به افزایش اعتماد به نفس شما به عنوان والدین کمک کند.

با آنها صحبت کنید (و گوش دهید).

ابتدایی ترین راه برای ارتباط با فرزندانتان این است که با آنها صحبت کنید. از روز خود به آنها بگویید و در مورد روز آنها بپرسید. سعی کنید هر چیزی را که به شما می گویند به خاطر بسپارید. بچه‌ها حافظه‌ای دارند که گاهی اوقات آن را ترک نمی‌کنند و انتظار دارند شما هم همین را داشته باشید. از بچه هایتان سوال بپرسید برای افراد ضروری است که احساس کنند شخصی که با او صحبت می کنند به آنچه می گویند اهمیت می دهد. پرسیدن سوالاتی در مورد آنچه فرزندانتان به شما می گویند ثابت می کند که به حرف های شما گوش می دادید و می خواهید بیشتر بدانید. حفظ ارتباط با فرزندان بصورت چشمی همچنین نشان می دهد که شما مراقب هستید. یک مطالعه اخیر بر روی روابط والدین و نوجوانان نشان داد که استفاده از تکنیک‌های گوش دادن متعهدانه مانند تماس چشمی، تکان دادن سر و استفاده از کلمات کلیدی خاص تأثیر قدرتمندی بر تمایل نوجوانان برای باز شدن با والدین خود دارد. سعی کنید از فرزندتان انتظار نداشته باشید که همه چیز را در یک جلسه به شما بگوید. ایجاد ارتباطی که به دنبال آن هستید، به زمان نیاز دارد، به خصوص با نوجوانان و کودکان بزرگتر که هنوز احساس سرکشی می کنند.

به منافع آنها علاقه مند شوید

گاهی اوقات فقط صحبت کردن در برقراری ارتباط با فرزندان برای همه بچه ها کار نمی کند. آنها ممکن است گارد خود را آنقدر بالا برده باشند که متوجه شوند شما می خواهید به آنها کمک کنید. در این مورد، ممکن است ایده خوبی باشد که کار دیگری را با هم انجام دهید. اگر فرزندتان از بازی های ویدیویی لذت می برد، کنترلر دوم را بخواهید و با آن بازی کنید. ایده دیگر کمک به آنها در یک پروژه هنری است. می توانید سعی کنید به نحوی در هر کاری که آنها دوست دارند درگیر شوید. ممکن است فرزندانتان همچنان سعی کنند گهگاهی شما را کنار بگذارند، اما در نهایت، کاری برای انجام دادن با هم پیدا خواهید کرد.

سعی کنید در مورد سرگرمی های آنها قضاوت کننده به نظر نرسید. اگر فرزندان شما به کسی صدمه نمی زنند، نباید نگران باشید. اگر آنها احساس کنند که شما قدر آنچه را که دوست دارند نمی دانید، ممکن است شما را بیشتر دور کنند.

آنها را به دنیای خود دعوت کنید

اگر نمی توانید زمینه مشترکی در کارهایی که فرزندانتان دوست دارند انجام دهند پیدا کنید، شاید باید به آنچه که از آن لذت می برید نگاه کنید. این غیرمعمول نیست که کودکان فراموش کنند که والدین یا سرپرستان نیز مردم هستند. اگر مایل هستید به آنها نشان دهید که چه کسی هستید، آنها ممکن است حرف خود را باز کنند و همین کار را انجام دهند. می‌توانید بچه‌هایتان را به یکی از نمایش‌ها یا رویدادهای ورزشی مورد علاقه‌تان دعوت کنید. اجازه دهید با تعدادی از همکارانتان ملاقات کنند. اگر فرزندان شما به اندازه کافی بزرگ هستند، می توانید برای برقراری ارتباط با فرزندان آنها را به باشگاه یا کلاس یوگا ببرید. هر چیزی می تواند کار کند تا زمانی که بتوانید آنها را علاقه مند کنید.

یک سرگرمی جدید پیدا کنید.

ممکن است متوجه شوید که هیچ علایق مشترکی جهت ارتباط با فرزندان ندارید و این اشکالی ندارد. در این صورت، می توانید با آنها در مورد یافتن کار جدیدی برای انجام با هم صحبت کنید. سعی کنید فعالیتی را پیدا کنید که هیچ یک از شما امتحان نکرده اید، و هر دوی شما حداقل کمی هیجان انگیز می بینید و با هم شروع می کنید. هیچ یک از شما رهبر این سرمایه گذاری جدید نخواهید بود زیرا هیچ کس تجربه بیشتری ندارد. حداقل شما یک تجربه مشترک دارید که می توانید روی آن بسازید، حتی اگر هر دوی شما از این فعالیت خوشتان نیاید.

گناه یک سلاح نیست

هرگز فرزندان خود را به سفر گناه نفرستید. این یک ترفند ارزان است که فقط در دراز مدت باعث رنجش آنها از شما می شود. روشن کنید که می خواهید با آنها وقت بگذرانید و آنها را بشناسید، اما اگر فوراً درست نشد، سعی نکنید احساس بدی در فرزندانتان ایجاد کنید. ممکن است چند تلاش طول بکشد، اما تسلیم نشوید. آنها در نهایت به شما فرصت می دهند.
زمانی برای ارتباط با فرزندان و دوستی و زمانی برای والدین وجود دارد.

دوست فرزندتان بودن بسیار خاص است و قابل مقایسه نیست. با این حال، خیلی راحت می توان آن را دور برد. سعی کنید اول فراموش نکنید که شما یک نگهبان هستید. به عنوان والدین، شما در درجه اول در آنجا هستید تا اطمینان حاصل کنید که کودک تحت مراقبت شما ایمن است و به خوبی بزرگ می شود. لازم است بین فرزندپروری و دوستی تعادل پیدا کرد. شما نیاز دارید که فرزندتان به اندازه کافی به شما اعتماد کند تا درباره اتفاقات اطرافش به شما بگوید و آنقدر احساس امنیت کند که از شما راهنمایی بگیرد.

ناامید نشوید

بچه ها می توانند چالش برانگیز باشند. ممکن است به نظر برسد که مهم نیست که چه تلاشی می‌کنید، باز هم مانند زمانی که شروع کردید، از آنها فاصله دارید. باز هم تسلیم نشو فرزندان شما می دانند که شما در حال انجام چه کاری هستید. در برخی سطوح، آنها از آن قدردانی می کنند، حتی اگر آن را آشکار نکنند. با اصول اولیه شروع کنید و به یاد داشته باشید که ارتباط با فرزندان با گوش دادن دقیق، ارتباط بیشتری را ایجاد می کند که به دنبال آن هستید. اگر از روش های توصیه شده برای تعامل با فرزندان خود استفاده کنید، آنها حداقل در هنگام مواجهه با هر مشکلی به فکر شما خواهند بود و به یاد داشته باشید که حداقل یک نفر از آنها مراقبت می کند.

0/5 (0 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *