8 نکته در راه رفتن نوزادان

راه رفتن

نوزادان معمولا در حدود 12 ماهگی شروع به برداشتن اولین گام های خود میکنند. با این حال، اگر کودک شما بزرگ تر شده است، اما همچنان در تلاش است تا روی پاهای خود بلند شود، نگران نباشید. همه نوزادان با یک سرعت رشد نمی کنند. در ادامه چند ترفند ساده می گوییم که در راه رفتن فرزندتان میتواند موثر باشد.

به آن ها انگیزه دهید!

در دست گرفتن یکی از اسباب ‌بازی های مورد علاقه کودک یا خوراکی‌هایی که دوست دارد، راهی سریع و مؤثر برای تشویق کودک به انجام برخی اقدامات است. ناگفته نماند که نوزادان، والدین خود را دوست دارند و ترکیب چهره خندان و پرشور شما با یک جایزه میتواند برای تشویق آنها کافی باشد تا در آغوش شما بیفتند. مخصوصاً زمانی که اغلب پاداشی که نیاز است توجه بی ‌وقفه والدین و تشویق و آغوش شادی در هنگام رسیدن به آنچه شما می‌خواهید است باشد.

آنها را زمین بگذارید

خیلی آسان است که عادت کنید همیشه کودک خود را در آغوش بگیرید. هنگامی که مشغول انجام کارهای خانه هستید، حمل کوچولو با خود، اغلب متعادل روی لگن، سریع‌تر و آسان‌تر است. اما این نه تنها میتواند باعث کمر درد شما شود، بلکه مانع از انجام برخی تمرینات خزیدن و راه رفتن کودک شما میشود. باید کودک را زمین گذاشت! به خودتان زمان بیشتری برای انجام کارها اختصاص دهید تا به کودکتان اجازه دهید تا خودش مکان مورد نظرش را پیدا کند. این باعث میشود آنها مستقل تر، تواناتر و معتمد به نفس تر شوند.

درباره شکاف کام با شکاف لب چگونه درمان می شود؟ بیشتر بدانید.

از اسباب بازی های فشاری استفاده کنید

بازار اسباب‌بازی‌ها مملو از گزینه‌های مختلفی است که به تشویق کودک شما برای ایستادن و راه رفتن کمک میکند. اسباب ‌بازی‌هایی که حرکت را تشویق میکنند و نیاز به هل دادن دارند، مانند سبد خرید، میتواند کمک بزرگی برای راه رفتن باشند. این گزینه ‌ها برای کودک شما بسیار مؤثرتر و ایمن‌تر از واکرهای کودک هستند، زیرا با این کار روی پاهای فرزندتان فشار می آورید و این در نهایت به رشد کودکتان آسیب خواهد رساند.

 کفش جیرجیرکی!

اگر میتوانید راه‌ هایی بیابید که پیاده ‌روی را برای کودکتان سرگرم‌ کننده کنید، تشویق او مشکل ‌ساز نخواهد بود. میتوانید کفش‌های جیرجیرکی تهیه کنید. نوزادان به طور طبیعی کنجکاو هستند و زمان زیادی طول نمیکشد تا بفهمند که هر بار که قدمی بر میدارند، صدای جیر جیر رخ میدهد. هنگامی که آنها متوجه شدند که این صدای خنده دار و احمقانه را میتوان فقط با قدم گذاشتن آنها ایجاد کرد، دیگر نمیتوانید جلوی آنها را بگیرید.

راه رفتن

دست آنها را بگیرید

طبیعی ‌ترین چیزها اغلب مؤثرترین هستند، و چه چیزی میتواند زیباتر از این که دست بچه‌ هایتان را در این نقطه عطف بزرگ در زندگی نگه دارید، برای شما اتفاق بیفتد؟ نگه داشتن هر دو دست کودک در حالی که وزنه زدن را از طریق پاهای خود تمرین می کند، به اندازه کافی حمایت می کند تا در برداشتن قدم ها احساس اطمینان کنید و در عین حال از از دست دادن تعادل و واژگون شدن او جلوگیری میکند.

 الگوی رفتار

قرار گرفتن در کنار کودکان نوپا که نزدیک به سن نوزاد شما هستند، آنها را تشویق میکند تا رفتارهای مشابهی داشته باشند. زمین بازی، کتابخانه یا منطقه بازی مرکز خرید محلی همگی گزینه های خوبی برای مکانی هستند که کودک شما بتواند با سایر کودکان ارتباط برقرار کند. کوچکترین نوزادان و در عین حال متحرک باشید را به کودک خود نشان دهید، مهارت های آنها را تحسین کنید و کودک خود را تشویق کنید که همین کار را انجام دهد. مقدار کمی رقابت دوستانه و تمایل ذاتی به انجام کاری که همسالان ما انجام میدهند، میتواند در ایجاد انگیزه در کودک شما برای برداشتن اولین قدم هایش بسیار موثر باشد.

درباره گفتار درمانی – چرا فرزندم متوجه حرف‌هام نمیشه؟ بیشتر بدانید.

شنا و آب بازی

اینکه کودک خود را تشویق کنید تا از پاهای خود به روش های جدید استفاده کند، برای راه رفتن مفید خواهد بود. تمام این لگد زدن ها و تکان دادن ها به تقویت پاهای کودک شما کمک میکند و راه رفتن را آسان تر میکند.

حیوانات خانگی

بچه ها حیوانات را دوست دارند، آنها اغلب اولین دوست فرزند شما هستند. با داشتن یک “دوست صمیمی” فعال، کودک شما انگیزه زیادی برای ادامه دادن خواهد داشت و خزیدن، ایستادن و راه رفتن را بسیار سریعتر یاد خواهد گرفت. چه الهام‌بخشی بهتر از تعقیب یک حیوان خانگی فعال؟

 

در نهایت به یاد داشته باشید که همه کودکان با سرعت‌های متفاوتی رشد میکنند. اگر نگران این هستید که کودک شما با سرعت طبیعی رشد نمیکند یا کندتر از همسالان خود است، به متخصص مراقبت‌های بهداشتی مراجعه کنید. فراموش نکنید که از این مرحله از زندگی فرزندتان لذت ببرید. کلیشه ای است اما درست است که این دوره خیلی سریع پیش میرود، بنابراین زیاد درگیر زمان بندی ها نشوید و راه های سرگرم کننده ای برای تشویق اولین قدم های ارزشمند پیدا کنید.

0/5 (0 دیدگاه)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *